Jak przygotowywać dobre teksty SEO?

artykuł seoJeśli ktoś prowadzi własną firmę i chce, aby przygotowana przez niego oferta mogła skutecznie docierać do szerokiego grona potencjalnych klientów, to koniecznie musi zadbać o profesjonalną i dobrze wypozycjonowaną stronę internetową. Osiągnięcie dobrych wyników w tej kwestii nie jest jednak łatwe; wiele zależy tutaj między innymi od przygotowania odpowiedniej treści dla takiej witryny. Pisaniem tekstów SEO zajmują się zazwyczaj copywriterzy, ale niestety nie w każdym przypadku możemy oczekiwać tutaj treści o faktycznie wysokiej jakości. Czasami oczekujemy czegoś naprawdę dobrego, a w rzeczywistości otrzymujemy tekst przypominający bardziej źle przetłumaczony artykuł z obcojęzycznej strony, niż poważną treść. Warto w takim razie wiedzieć, że trzymając się jedynie kilku podstawowych zasad każdy może przygotować rzeczywiście dobry tekst SEO.

Dobry tekst SEO musi jednocześnie przekazywać użytkownikom treść na odpowiednim poziomie jak i być przystosowanym do wszystkich wymagań stawianych przez wyszukiwarki internetowe. Z tego też powodu koniecznie trzeba zadbać o to, aby znalazły się w nim poszczególne słowa kluczowe, blisko związane z tematyką strony na której ma on być zamieszczony – jeśli ma to być sklep internetowy, to w tekście mogą znaleźć się na przykład porady dla jego potencjalnych klientów. Teksty należy pisać przede wszystkim dla ludzi, nie zaś dla samych wyszukiwarek. Z tego też powodu koniecznie trzeba zadbać o to, aby przekazywały one rzeczywistą wiedzę i po prostu przyjemnie się je czytało. Należy także uważać z doborem odpowiednich słów kluczowych do takich tekstów; muszą one być ściśle związane z tematyką naszej strony, ale jednocześnie naturalne.

frazy kluczoweOprócz tego nie możemy zbytnio przesadzać z ich ilością, bowiem w takim wypadku Google uzna taki tekst za sztuczny. W zupełności wystarczy nam, jeśli umieścimy daną frazę 3-4 razy na cały artykuł. W czasie pisania takich tekstów należy postawić przede wszystkim na oryginalność. Kopiowanie cudzych treści jest tutaj jedną z najgorszych rzeczy, jakie tylko możemy zrobić. Kolejną ważną rzeczą jest zadbanie o stronę techniczną naszego tekstu – w taki sposób zrobimy na wyszukiwarce bardzo dobre wrażenie. Warto zatem dodać kilka pogrubień, podtytułów oraz innych tego typu rzeczy; zawsze wyglądają one naprawdę doskonale w oczach czytelników.Wojciech Masłowski

Specjalista ds. reklamy